Grotere foto
Woerkumpoly



Catalogusgegevens
LastDodo nummer
227979
Rubriek
Spellen
Titel
Woerkumpoly
Algemene spelnaam
Fabrikant / uitgever
Soort spel
Reeks
Nummer in reeks
Jaar
2003
Aantal spelers
Auteur / ontwerper
Thema
Taal
Afmetingen
42 x 21 x 3,5 cm
Bijzonderheden
De ontwerpers van dit spel hebben hier 2 jaar aan gewerkt en toen de burgemeester van Woudrichem het spel zag besloot hij er 300 exemplaren van te laten maken. Daarvan gingen er 180 in de kerstpakketten voor de ambtenaren en de rest ging in de openbare verkoop. In januari 2004 zijn er nog 150 exemplaren bij gemaakt, waarmee de totale oplage van dit spel op 450 is gekomen.
De prijzen van de eigendommen en de huren komen overeen met die van het overeenkomstige Hasbro-Monopolyspel uit het gulden tijdperk. Op de rugzijde van het speelbord is het Wapen van Woudrichem, in het klein, een aantal keer te zien. De stations zijn vervangen door 4 regionale vervoersmiddels, nl. de voetveer, pont en de boot.
Op de Vatte-kaartjes is een zalm afgebeeld; op de Geve-kaartjes staat een schatkist, dat de bekende boekenkist moet voorstellen, waarmee Hugo de Groot uit het kasteel Loevenstein (aan de andere kant van de rivier) wist te ontsnappen. De teksten op de kaartjes (5,5 x 8 cm) zijn door Tom en Benjamin zelf bedacht en zijn in het plaatselijke dialect beschreven.
(Gegevens Monopoly Lexicon Albert Veldhuis)






