Grotere foto
Sphinx


Catalogusgegevens
LastDodo nummer
172115
Rubriek
Spellen
Titel
Sphinx
Algemene spelnaam
Fabrikant / uitgever
Soort spel
Nummer in reeks
26 168 0
Jaar
1999
Aantal spelers
2-4
Auteur / ontwerper
Thema
Taal
Afmetingen
37 x 27 x 5 cm
Bijzonderheden
Het speelbord toont de plattegrond van het binnenste van een piramide. De gang leidt naar het midden waar de schatkamer bewaakt wordt door drie sfinxen. Deze drie sfinxen worden willekeurig uit zes sfinxen gekozen. De andere drie komen op het speelbord te staan. Elke sfinx heeft onderaan een eigen kleur welke bij de opstelling niet zichtbaar is. Wie aan beurt komt werpt met drie dobbelstenen en verplaatst zijn pion overeenkomstig de worp. De volgorde mag men zelf kiezen.
Loopt de pion over een speciaal veld dan krijgt de speler een gekleurde sfinxkaart. Betreedt hij een mummieveld dan kan hij onder een sfinx kijken. De speler die als eerste met zijn pion bij de drie sfinxen komt, die de schatkamer bewaken, en weet welke kleur ze hebben alsook hun juiste volgorde, wint het spel.
Onderweg zijn er geheime doorgangen die er voor zorgen dat men aan de andere kant van de muur belandt. Vervelend als dat niet de bedoeling was.
Leeftijd: vanaf 8 jaar
Inhoud:
- speelbord
- 11 geheime doorgangen
- 11 voetstukken voor de geheime doorgangen
- 4 piramidologen
- 6 sfinxen
- 6 gekleurde kaartjes
- 3 dobbelstenen
- 24 sfinx-kaarten
- spelregels




